• 2022-06-23

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

           Mijający rok to realizacja wielu przedsięwzięć ukierunkowanych na wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów naszej placówki. Uczestniczyliśmy w  programie „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań otrzymaliśmy prawie 150 000 zł. Ponadto pozyskaliśmy 100 000 zł na stworzenie pracowni terminalowo – językowej. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w naszej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności.

          Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość kontynuowaliśmy program wsparcia uczniów po okresie pandemii, taki jak „WF z AWF”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału.

      Ostatnie miesiące  roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do naszej szkoły trafiło 35 uczniów z okupowanego kraju. Nasi uczniowie, a także  nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności – otoczyli nowych kolegów wsparciem, zrozumieniem i pomocą.

       Wszystkim  uczniom, nauczycielom i rodzicom życzę zasłużonego odpoczynku. Niech ten czas,  będzie odkrywaniem pięknych miejsc i realizowaniem pasji. Gratuluję uczniom sukcesów edukacyjnych i wychowawczych – czego dowodem są świadectwa. Kieruję słowa  do nauczycieli i wychowawców, dziękując za wsparcie swoich uczniów  i przekazaną  wiedzę. Rodzicom dziękuję za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie i zaangażowanie.

        Życzę Wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji! 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Jolanta Robaczyk - dyrektor