• 2023-05-19
Blog Images

17 maja szkolny korytarz zamienił się w galerię. Na sztalugach zostały zaprezentowane w pięknej aranżacji prace uczennic klasy 6a Martyny Kosmali i Łucji Barańskiej. Oprócz rysunków Martyny przedstawiających martwe natury, studium dłoni czy krajobrazy, pojawiły się bukiety kwiatów na płótnie i w rzeczywistości. Pachniało bzami i oczarowało barwami obrazów Łucji. Na wystawę przybyli zaproszeni goście: rodzice, pani dyrektor Jolanta Robaczyk, dyrektor Zajezdni Kultury pan Przemysław Marciniak, przedstawiciele lokalnej prasy, koledzy i koleżanki z klasy z wychowawczynią, uczniowie, nauczyciele, absolwentki naszej szkoły i absolwentki Liceum Plastycznego w Kaliszu Aleksandra Szczepaniak i Martyna Michalak (to jej wernisaż był również wielkim wydarzeniem w 2019 roku w naszej szkole, odżyły wspomnienia;)) Były gratulacje, pamiątkowe zdjęcia z artystkami, wpisy w szkicownikach. Gratulujemy dziewczynom talentu i pasji! Mamy nadzieję, że wystawa ta stanie się motywacją do odkrywania i prezentowania pasji wielu uczniów naszej szkoły. Wystawę przygotowała pani Małgorzata Jenerowicz nauczyciel plastyki i opiekun Kółka plastycznego „Plamka”