• 2024-04-29
Blog Images

Dziś do naszej szkoły zawitały przedszkolaki z Przedszkola "Bajka", Przedszkola im. Misia Uszatka, Przedszkola Słonecznego oraz Przedszkola ZSP nr 1, a także uczniowie ZSP nr 3 w Pleszewie. Serdecznie przywitała ich pani wice dyrektor Ilona Kubiak, która przedstawiła projekt "Dziecko z Pasją" oraz relacjonowała wydarzenie, jakim był Festiwal Nauki, odbywający się w naszej szkole w piątek. Ponadto podzieliła się z gośćmi zainteresowaniami i pasjami naszych uczniów. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowali swoje wynalazki, które brały udział w konkursie. Największe wrażenie na naszych gościach zrobił "Bankomat" z klasy 7c. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie byli zachwyceni pomysłowością i kreatywnością „Jedynkowych wynalazców”. Na zakończenie wizyty goście otrzymali upominki: bączki oraz wyciskaczki pasty do zębów, wyprodukowane przy użyciu drukarek 3D. To był niezwykle interesujący dzień pełen inspiracji i nowych doświadczeń.

opracowanie, zdjęcia: M. Trzaska